KONTAKTY

Ing. Bohdan Zmelty
Karpentná 216
739 94 Vendryně
tel: +420 739 369 934
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 45% Strašně moc 38% Nemnoho 8% Vůbec 9%

OBCHODNÍ PODMÍNKY
Obchodní podmínky

 

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY V INTERNETOVÉM OBCHODĚ WWW.JIDELNILISTKY.COM

Obchodní podmínky stanovují pravidla obchodního kontaktu mezi internetovým obchodem www.jidelnilistky.cz zastoupeným Ing. Bohdan Zmelty, 73701 Český Těšín, náměstí ČSA 5/3 IČ: 44191413 DIČ: CZ6806100741 a kupujícím.

Kupujícím je fyzická nebo právnická osoba, která učiní objednávku prostřednictvím internetového obchodu www.jidelnilistky.com.

Kupující odesláním či učiněním závazné objednávky stvrzuje, že níže uvedené obchodními podmínky jsou součástí kupní smlouvy uzavírané mezi ním a prodávajícím, a dále že se s nimi řádně seznámil, jsou mu jasné, srozumitelné a zavazuje se jimi řídit.

Tímto okamžikem zároveň kupující stvrzuje, že akceptuje výši ceny za objednané zboží včetně případných expedičních a dopravních nákladů a veškeré obchodní podmínky platné v okamžiku učinění či odeslání objednávky.

Tyto obchodní podmínky jsou platné od 1.8.2013.

 

Předmět kupní smlouvy

Uzavřením kupní smlouvy v souladu s těmito obchodními podmínkami vzniká prodávajícímu závazek odevzdat kupujícímu objednané zboží a kupujícímu závazek zboží převzít a zaplatit za něj kupní cenu.

Předmětem objednávky kupujícího může být pouze zboží uvedené na webových stránkách internetového obchodu www.jidelnilistky.com

Předmětem kupní smlouvy uzavřené mezi prodávajícím a kupujícím je pouze dodávka zboží uvedeného v potvrzení objednávky doručeném kupujícímu.

Předmětem závazku prodávajícího z kupní smlouvy není předvedení, instalace, sestavení nebo montáž dodávaného zboží.

 

Objednávka zboží

Řádná objednávka zboží učiněná zákazníkem je zároveň návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva se považuje za uzavřenou až v momentě převzetí objednaného zboží kupujícím.

Objednávka musí obsahovat zejména přesné označení kupujícího, adresu trvalého bydliště nebo sídla, dodací adresu, emailové a telefonické spojení, popř. jiné kontaktní údaje na zákazníka. Dále přesné označení druhu a počet kusů objednávaného zboží, způsob dopravy a způsob úhrady kupní ceny zboží.

 

Způsob objednání

Našim zákazníkům nabízíme tyto způsoby objednání zboží:

 • prostřednictvím webových stránek internetového obchodu www.jidelnilistky.com
 • elektronicky na emailovou adresu info@jidelnilistky.com

 

Potvrzení objednávky

Pokud byla Vaše objednávka, uskutečněná prostřednictvím webových stránek internetového obchodu www.jidelnilistky.com, úspěšně odeslána a zapsána do databáze, zobrazí se Vám potvrzení Vaší objednávky.

Potvrzení Vaší objednávky, uskutečněné jakýmkoliv způsobem, bude také odesláno na Vaši e-mailovou adresu uvedenou v objednávce. Potvrzení objednávky prodávajícím musí obsahovat zejména tyto údaje: identifikaci kupujícího, druh zboží, počet kusů, cenu za zboží, způsob doručení, cena za doručení zboží dopravcem a doručovací adresa. V okamžiku expedice Vaší objednávky Vám bude vždy zaslán informační e-mail, s případným komentářem.

 

Storno objednávky

Veškeré objednávky podané prostřednictvím internetového ochodu www.jidelnilistky.com, vč. objednávek uskutečněných elektronicky, jsou považovány za závazné.

Storno objednávky je možné poslat mailem na adresu info@jidelnilistky.com nejpozději však do 2hodin od objednání.

V případě, že kupující za objednané zboží již zaplatil a objednávku ve lhůtě 2hodin stornoval, prodávající se zavazuje vrátit příslušnou částku kupujícímu na jeho bankovní účet nebo poštovní poukázkou (dle dohody se zákazníkem) do 7 pracovních dnů ode dne, kdy došlo k obdržení platby.

Pokud kupující stornuje objednávku později, než ve lhůtě 2 hodin, bude prodávající takové storno akceptovat pouze po předchozí dohodě se zákazníkem a k akceptaci se předem nezavazuje.

Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku v případech, že se zboží již nevyrábí nebo nedodává, dále pak v případě, že se výrazným způsobem změnila cena dodavatele zboží. Pokud tato situace nastane, budeme Vás neprodleně kontaktovat za účelem dohody o dalším postupu.

 

Platební podmínky

Ceny na www.jidelnilistky.com jsou uváděny v Kč včetně DPH. K ceně zboží bude prodávajícím připočtena částka za dopravu na místo určené kupujícím.(viz. dopravné)

Našim zákazníkům nabízíme tyto způsoby úhrady zboží:

 • Platba dobírkou - při převzetí zboží zaplatíte hotově řidiči dopravce nebo na České poště
 • Platba bezhotovostně - převodem na účet Ing. Zmelty Bohdan,, zboží bude odesláno zákazníkovi v běžných dodacích lhůtách
  • Platba bankovním převodem z účtu nebo přes GSM banking
  • Platba přes eKonto - online platba z Vašeho účtu v bance
ÚDAJE PRO PLATBU BANKOU
Číslo účtu:
Variabilní symbol: číslo Vaší objednávky

 

 

Dodací podmínky

Standardně obdržíte objednané zboží do 2 až 7 pracovních dnů od potvrzení Vaší objednávky.

O datu doručení Vámi objednaného zboží Vás budeme informovat emailem v co nejkratším termínu. V případě dodací lhůty delší než 7 pracovních dnů od data potvrzení objednávky, řešíme vzniklou situaci dohodou, pokud možno k úplné spokojenosti zákazníka.

Objednávky primárně vyřizujeme kompletně, v případě dohody se zákazníkem je možné i částečné vykrytí objednávky. S každou zásilkou zákazník obdrží fakturu, která slouží jako dodací i záruční list.

 

 

Dopravné

Našim zákazníkům nabízíme tyto způsoby dopravy zboží:

 • Česká pošta - Vámi objednané zboží Vám Česká pošta doručí až na adresu dodání. V případě, že Vás Česká poště nezastihne, bude Vám zásilka ponechána na místní pobočce České pošty, kde si ji budete moci dodatečně vyzvednout. Platba probíhá v hotovosti v případě úhrady dobírkou nebo bezhotovostně v případě platby předem, naproti vydání zboží a daňovému dokladu.
 • PPL - expresní balíková služba - Přepravní společnost PPL doručují zboží obvykle do 24 hodin po celé ČR. Zboží Vám bude doručeno následující pracovní den po potvrzení objednávky. Potvrzení Vám přijde na mail ihned, jak budou všechny položky z Vaší objednávky skladem. Zboží je doručováno v pracovní dny, 9:00 - 18:00. PPL však nabízí alespoň přibližný harmonogram doručování. Pokud přepravcem nebudete zastiženi, dostanete do schránky informaci s dalším pokusem o doručení.
 • Nadrozměrné zásilky - pokud zásilka překročí maximální váhu 30kg  nebo maximální rozměry dané přepravcem, budete kontaktování s nabídkou ceny dopravy na nadstadartní zásilky.

 

Zákazník je povinen zboží řádně převzít, zkontrolovat neporušenost obalů, počet balíků a v případě jakýchkoliv závad tuto nesrovnalost ihned oznámit přepravci samotnému i prodávajícímu.

V případě, že zákazník zboží nepřevezme a po vzájemné dohodě zboží opětovně zašleme, k původní faktuře účtujeme poplatek 140 Kč.

 

CENÍK DOPRAVNÉHO

 • Balík na poštu 79,-Kč (převodem), 99,-Kč dobírka
 • Balík do ruky 99,-Kč (převodem), 129,-Kč dobírka
 • DPD 99,-Kč (převodem),  139,-Kč dobírka
 • PPL 99,-Kč (převodem), 139,-Kč dobírka

 

Vrácení zboží

 • Zákazník má právo odstoupit od kupní smlouvy uzavřené prostřednictvím internetového obchodu www.jidelnilistky.com i bez udání důvodů, nejpozději však do 14 dnů od dne převzetí zboží.
 • Odstoupení od kupní smlouvy je právem zákazníka, které však nesmí být zneužíváno a využíváno např. v úmyslu bezplatného zapůjčení zboží.
 • Prodávající se zavazuje, že po dohodě se zákazníkem a doručení takového zboží, vrácené zboží převezme.
 • Zboží musí být vráceno nepoškozené, kompletní, bez jakýchkoliv známek použití.
 • V případě Vašeho rozhodnutí vrátit zakoupené zboží nás prosím informujte telefonicky nebo mailem.

 

Reklamační řád

Zákazník je povinen před potvrzením převzetí objednaného zboží od vybraného dopravce zkontrolovat, zda je obal neporušený a zda zásilka nenese zjevné známky poškození způsobené přepravou.

V případě jakéhokoliv poškození zásilky je zákazník také povinen zkontrolovat, zda nedošlo přepravou k poškození objednaného zboží.

Pokud kupující nebo příjemce zásilky zjistí zjevné vady (např. poškozený obal), je oprávněn zásilku odmítnout převzít a sepsat s dopravcem zápis o škodě. Podpisem dodacího listu zákazník potvrzuje, že zásilka byla doručena řádně a neporušena. Pokud kupující nebo příjemce zásilky zjistí po převzetí zboží vadu vyplývající z poškození při přepravě, je povinen oznámit tuto skutečnost bez odkladu písemně nebo elektronicky na info@jidelnilistky.com prodávajícímu a především dopravci, nejpozději však do 2 kalendářních dnů od převzetí zboží a vyžádat si současně sepsání zápisu o škodě.

Do doby sepsání zápisu o škodě nesmí zákazník se zásilkou jakkoliv manipulovat a je povinen zachovat i obal zásilky, ve které mu bylo zboží doručeno.

V případě, že k vadě či poškození zboží došlo při jeho přepravě od prodávajícího ke kupujícímu, nese odpovědnost za poškození zboží dopravce.

 

Záruční doba

Záruční doba prodávaného zboží činí 24 měsíců (pokud není uvedeno jinak) a začíná běžet dnem převzetí zboží zákazníkem.

 • záruka se vztahuje pouze na výrobní vady - v případě zjištění neopravitelné výrobní vady bude zboží vyměněno kus za kus nebo bude zákazníkovi vrácena peněžní částka. Do vrácené částky se nezapočítává cena poštovného a balného.
 • záruka se nevztahuje na vady způsobené používáním zboží jiným způsobem než je uvedeno v návodu, běžným opotřebením nebo poškozením, nesprávným použitím výrobku, nesprávnou manipulací a skladováním, neodborným zásahem nebo v důsledku živelních pohrom - v případě jakékoliv neoprávněné reklamace bude zboží zasláno zpět zákazníkovi.

 

 

Reklamace zboží

Vyskytnou-li se v průběhu záruční doby na dodaném zboží vady, má zákazník právo tyto vady reklamovat.

Reklamace včetně odstranění vady bude vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se zákazníkem nedohodne na delší lhůtě.

Zákazník je povinen bez zbytečného odkladu podat reklamaci vad zboží písemně na adresu sídla prodávajícího nebo na e-mail: info@jidelnilistky.com. V písemně podané reklamaci by zákazník měl:

 • označit reklamované zboží,
 • označit vady nebo popsat jakým způsobem se projevují,
 • navrhnout způsob řešení reklamace (oprava zboží, výměna za nové zboží nebo odstoupení od kupní smlouvy-vrácení finanční částky).

Pro urychlení vyřízení reklamace je vhodné k reklamovanému zboží přiložit :

 • dopis s popisem vad a návhr způsobu řešení reklamace,
 • doklad o koupi zboží (popř. záruční list) ,
 • kompletní originální balení vč. původního příslušenství.

Zákazník je povinen reklamované zboží doručit prodávajícímu osobně nebo obchodním balíkem na adresu provozovny prodávajícího.

Reklamované zboží je zákazník povinen zabalit či jinak opatřit pro přepravu tak, aby nemohlo dojít k jeho následnému poškození nebo jinému znehodnocení.

Prodávající není povinen převzít reklamované zboží, které mu bylo zasláno na dobírku.

 

Ochrana osobních údajů

Firma Ing. Bohdan Zmelty se jako provozovatel internetového obchodu www.jidelnilistky.com, prohlašuje a zavazuje, že svěřená osobní data nebude bez souhlasu vlastníka těchto dat jakkoliv poskytovat třetí osobě a nepoužije svěřená osobní data ke komerční nabídce nesouvisející s propagací internetového obchodu www.jidelnilistkycz.

Výjimkou je dodavatelská služba, která data potřebuje za účelem doručení zásilky. Současně se zavazuje k tomu, že na přání zákazníka kdykoliv jeho osobní data změní nebo vymaže ze své databáze a to i bez udání důvodu.